21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Cemil Deveci son gün bile işçi almış! Serhat Türkel’den çıkarılan işçi açıklaması

Cemil Deveci son gün bile işçi almış! Serhat Türkel’den çıkarılan işçi açıklaması
REKLAM ALANI

Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, son bir ayda belediyede işe alınan 133 kişinin iş akitlerine son verdiklerini duyurdu.
30 MART’TA BİLE İŞÇİ ALMIŞ
Başkan Türkel, “Atakum Belediyesi eski Başkanı Cemil Deveci, son periyotta belediyeye 133 kişi almış. Cemil beyin aday adaylık süreci akabinde ön seçim de dahil olmak üzere bu işçiler belediye kadrosunda işe başlamış. Hatta 30 Mart’ta bile işçi alımı yapıldığını gördük. Biz de maaşların dahi ödenmediği ortamda alınan bu 133 kişinin iş akitlerine son verdik” diye konuştu.
HİÇBİRİ MAHKEMEYE BAŞVURMADI
‘Biz az laf çok iş üreteceğiz’ diyen Türkel, “Biz bunu en başından beri söylüyoruz. Biz kimsenin işi ile oynamayız. Düşünün bu arkadaşların hiçbiri mahkemeye başvuru yapmadı. Onlar da kendilerinin siyasi olarak işe alındıklarının farkında. Ama fazla personel alımına son vermek zorundaydık. Hatta bu arkadaşlardan durumları kötü olduklarını söyleyenlere bir işçi alımı olduğu takdirde ilk sizleri değerlendireceğimizi söyledik. Onlar da anlayışla karşıladılar” şeklinde konuştu.
SIRA BANKAMATİKLERDE
Atakum Belediyesi’ndeki ‘bankamatik’ işçilerinin de işlerine son verileceğini belirten Türkel, “Şu an onları henüz belirleyemedik. Ama eninde sonunda bulacağız. Kimse emek vermeden bir kuruş para alamayacak. Burada tüm Atakumluların hakkı var. Biz bu hakkı yedirmeyiz, yedirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ