17.06.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Samsun Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Kuruldu

Samsun Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Kuruldu
REKLAM ALANI

Samsun’da yaşayan Malatyalılar, kendi kültürlerini yaşatmak ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla yeni bir dernek kurdu. Derneğin başkanlığını Ahmet Polat üstlenirken, Samsun Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ilk adımları atıldı.

Dernek başkanı Ahmet Polat yaptığı açıklamada, “Samsun’da yaşayan Malatyalılar olarak, güzel şehrimiz Samsun’un kalkınmasına ve birlik-beraberlik bağlarımızın artmasına katkı sağlamak, Samsun’a yeni gelen hemşerilerimizin şehre uyum sağlama sürecini hızlandırmak amacıyla ‘Samsun Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni kurmuş bulunmaktayız.” dedi.

Polat, derneğin düzenleyeceği sosyal faaliyetlerle hemşerileri bir araya getirerek tanışma ve kaynaşma fırsatı sunacaklarını ifade etti. Derneğin ilk etkinliğinin 18 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00’te Atakum Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirileceğini belirten Polat, tüm Malatyalıları etkinliğe davet etti.

Bu önemli adım, Samsun’da yaşayan Malatyalılar arasındaki dayanışma ve kültürel bağların güçlenmesine katkı sağlayacak gibi görünüyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ