21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Başkan Kılıç: “Yağmur, Terme’nin korkulu rüyası olmayacak”

Başkan Kılıç: “Yağmur, Terme’nin korkulu rüyası olmayacak”
REKLAM ALANI

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilk etabı 372 milyon TL’ye mal olacak Terme Çayı Islah Projesi ile ilçenin sel kabusundan kurtarılacağını kaydetti.

Samsun’un Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçenin geleceğini şekillendirecek büyük bir adım atıldığını söyledi. Yaklaşık 372 milyon TL’lik dev yatırım ile Terme tarihinin en büyük projelerinden birinin başladığını duyuran Kılıç, Terme Çayı Islah Projesi’nin ilçeyi her yağmur yağışında yaşanan sel kabusundan kurtaracağını belirtti. Proje; yeni bulvar yolları, araç ve yaya köprüleri ile Terme’nin trafik ve güvenlik altyapısını dönüştürecek.

“Yağmur, artık korkulu rüyamız olmayacak”

“Yağmur artık sadece bereket duamız olacak, Terme’nin korkulu rüyası olmaktan çıkacak” diyen Başkan Kılıç, bu projenin sadece bir altyapı çalışması olmadığını, aynı zamanda ilçenin geleceğine yapılan bir yatırım olduğunu vurgulayarak, “Her yağmurda ilçe genelinde tüm esnafların dükkanlarına koştuğu, tarım arazilerin sular altında kaldığı, mahsullerin denize sürüklendiği, yaşanan endişe ve korkuya son verecek olan bu proje, Terme’nin kronik sorunlarına da kalıcı çözümler getiriyor” dedi.

“İlçemizin gelecekteki 50 yılını planlıyoruz”

Başkan Kılıç, Terme Çayı’nın genişliğinin 40 metreden 80 metreye çıkaracaklarını ve çift taraflı kazık sistemli güvenlik duvarları inşa edeceklerini belirterek, “Tüm çalışmaları, ilçemizin gelecek 50 yılını düşünerek hazırlıyoruz. Projenin her aşamasını titizlikle planlayarak Terme’mizin sel sorununu kökten çözmeye odaklandık. Göz boyayacak, günü kurtaracak projelerle değil, geleceğimizi kurtaracak projelere enerjimizi harcıyoruz. Islah projesi ile ilçemizin sel sorununu çözeceğiz. Terme Çayı Islah Projesi ile ilçemizin yüzünü güldüreceğiz. Güvenli, huzurlu ve daha yaşanabilir bir Terme için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Islah projemiz sadece günümüzü değil, geleceğimizi de kurtaracak” diye konuştu.

Kılıç’ın büyük mücadele vererek hayata geçirmeye başardığı projenin ilçeyi sel korkusundan tamamen kurtarıp, daha güvenli bir yaşam alanı sunması hedefleniyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ