21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Başkan Sandıkçı: “Kadın istihdamında üstlendiğimiz öncü rolümüzü sürdürüyoruz”

Başkan Sandıkçı: “Kadın istihdamında üstlendiğimiz öncü rolümüzü sürdürüyoruz”
REKLAM ALANI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Hanım kardeşlerimize özel 43 alanda sertifikalı mesleki eğitim vermekteyiz. Ücretsiz sertifikalı mesleki eğitimlerimizle kadın istihdamında üstlendiğimiz öncü rolümüzü sürdürüyoruz” dedi.

Canik Belediyesi, kadınlara yönelik mesleki istihdam eğitimlerini sürdürüyor. Canikli kadınları ücretsiz mesleki eğitimlerle buluşturmaya devam eden Canik Belediyesi, onları nitelikli personel olarak iş hayatına hazırlıyor. Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda ve Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (CAMEK) farklı alanlarda sertifikalı mesleki eğitimleri tamamlayan Canikli kadınlar, çeşitli sektörlerde nitelikli personel olarak meslek hayatına başlıyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçedeki kadınları nitelikli personel olarak yetişmesini sağladıklarını ve mesleki istihdama katkı sunduklarını söyledi.

İlçedeki kadınları nitelikli personel olarak yetiştirmeye devam ettiklerini dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizdeki hanım kardeşlerimiz, Hanım Konaklarımızda ve CAMEK’te gerçekleştirdiğimiz sertifikalı mesleki eğitimlerimize yoğun bir ilgiyle katılıyor. Meslek sahibi ve nitelikli personeller olarak yetişen hanım kardeşlerimiz, uzmanlık alanlarına göre farklı sektörlerde istihdam oluyor. Hanım kardeşlerimize özel 43 alanda sertifikalı mesleki eğitim vermekteyiz. Ücretsiz sertifikalı mesleki eğitimlerimizle kadın istihdamında üstlendiğimiz öncü rolümüzü sürdürüyor, hanım kardeşlerimizin meslek sahibi olmalarına vesile oluyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ