21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Canik İlçe Nüfus Müdürlüğü gönülleri fethediyor

Canik İlçe Nüfus Müdürlüğü gönülleri fethediyor
REKLAM ALANI

Canik İlçe Nüfus Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından “Siz Bize Gelemiyorsanız Biz Size Geliriz” sloganı ile “Adreste Nüfus Hizmeti (ANH)” devam ediyor.
Canik İlçe Nüfus Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün talimatı ile anayasada ve ilgili diğer kanunlarda belirtildiği şekilde yaşlılık, engellilik ve hastalık gibi sebeplerle dezavantajlı durumda olan vatandaşların, sosyal devlet ilkesine uygun olarak fırsat eşitliği çerçevesinde nüfus hizmetlerinden tam ve etkin şekilde yararlanabilmesi için “Siz Bize Gelemiyorsanız Biz Size Geliriz” sloganı ile “Adreste Nüfus Hizmeti (ANH)” yürütülüyor.

Adreste Nüfus Hizmeti’nin yaşlılık, engellilik, hastalık veya mücbir sebepler dolayısıyla kendileri veya yakınları tarafından nüfus müdürlüklerine gelemeyeceği beyan edilen vatandaşların evlerine gidilmek suretiyle taşınabilir kayıt cihazları ile nüfus hizmetlerinden yararlandırılması hizmeti olduğu kaydedildi.

Buna göre, dezavantajlı durumdaki vatandaşlara fırsat eşitliği sağlamak üzere verilen hizmetlerden vatandaşların çok memnun olduğu ve müdürlük personelinin bu hizmetlerle gönüllere dokunduğu da belirtildi. Ayrıca, bu zamana kadar gidilen 39 mahallede 743 hane ziyareti yapıldı.

Yapılan ziyaret kapsamında ise yaşlılık, engellilik, hastalık veya mücbir sebepler dolayısıyla kendileri veya yakınları tarafından nüfus müdürlüklerine gelemeyen vatandaşların adreslerinden başvuruları alınarak yeni Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları kargo yolu ile teslim edildi. Alınan bilgiye göre, Canik İlçe Nüfus Müdürlüğü “#HayatınızınHerAnında ve #HayatKimliğinleKolay” solaganları ile adreste nüfus hizmetine devam edecek.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ