21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

CHP Atakum adayı Serhat Türkel açıkladı! İftiracıların amacı hizmet değil rant

CHP Atakum adayı Serhat Türkel açıkladı! İftiracıların amacı hizmet değil rant
REKLAM ALANI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, hakkında gündeme getirilen iddialara “”Dahili ve harici bedbahtlar ile tanıştım, iftiracıların amacı, hizmet değil rant” dedi.

Samsun’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel’in Cumhuriyet mahallesinde düzenlediği halk buluşması mitinge dönüştü. Serhat Türkel kenndisi hakkında ortaya atılan iddialar cevap verdi.
Kendisi hakkında yapılan asılsız iftiralara ve haberlere ilk kez cevap verdi. Binlerce vatandaşın katıldığı buluşmada konuşan Türkel, ‘’Bana iftira atan mekanizma, kendi menfaatleri için gözünü kırpmadan her şeyi yapabilir. Onların meselesi memleket değil, meseleleri kendi işi ve kendi rantı’’ dedi.

TÜRKEL’E COŞKULU KARŞILAMA
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlenen halk buluşması mitinge dönüştü. Serhat Türkel, gördüğü kalabalık karşısında, ‘’Vallahi çok güzelsiniz, muhteşemsiniz, bunun sebebi sanırım çocukluğum bunun sebebi Atakum’a âşık oluşum. Baktığımda gördüğüm her şey çocukluğum, okul arkadaşlarım, esnaf arkadaşlarım, iş insanı arkadaşlarım. Dolayısıyla Atakumlu olmaktan da sizlerin kardeşi evladı olmaktan da gurur duyuyorum. Kıymetli hemşerilerim bugün bizleri bir araya getiren şey, Atakum aşkımız, Atakum sevdamız ve Atakum tutkumuz. Çocukluğu gençliği eğitim hayatı biz hayatı esnaflığı kısacası yaşamının tamamı Atakum’da geçmiş bir kardeşiniz olarak sizlerin karşısında Atakum belediye başkan adayı olarak bulunmaktan gurur duyuyorum onur duyuyorum.

ÇIKAR İÇİN SİYASET YAPMADIM
Toplumsal çıkarlar için siyaset yaptığını vurgulayan Türkel “17 yıldır gençlik kollarında mücadele ettiğim ilk günden bugüne kadar partimde hiçbir zaman bireysel çıkarı için siyaset yapmadım. Ben Atakum Belediye Başkan Adayı, Atakum Belediye Başkanı veya milletvekili olmak için bu yolculuğa çıkmadım. Bunu gençlik kollarımdan bugüne kadar beni tanıyan bütün arkadaşlarım partililerim çok iyi bilirler. Ben kitaptan okuyarak, bir belgesel izleyerek siyaseti öğrenmedim her şeyi yaşayarak tecrübe ediyorum. Aday adaylığım adaylığa dönüştüğünde sonra bir mekanizma ile tanıştım. Bu mekanizmayı anlatmak istiyorum. Bu mekanizma kendi menfaati için başkalarını gözünü kırmadan yakabilecek bir mekanizma. Kara propagandalar ile kendi menfaatleri için gözünü kırpmadan insanlara iftira atan bir mekanizma ile tanıştım. Bunlar için mesele memleket değil mesele kendi işi kendi rantı” diye konuştu.

DÂHİLİ VE HARİCİ BEDHAHLARLA TANIŞTIM
Sözlerine Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesinde yazdığı dâhili ve harici bedhahların olacaktır sözü ile devam eden Türkel, ‘’Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere yazdığı hitabesinde dâhili ve harici bedhahlardan bahsettiğini biliyoruz. Burada dâhili ve harici bedhahlar ile tanıştım. Bugüne kadar kara propaganda ile insanlara iftira atarak onun çocuğu var mı diye düşünmeyenlere, gelecekle alakalı planlarına bile engel olacak en ufak bir şeyden kaçındım Bir kez bile konuşmadım, kötülemedim. Sizi kirli yüzlerinizle baş başa bırakıyorum. Sizin seviyenize inmeyeceğim.
ATAKUM’A İHANET EDENLERE CEVABI HALK VERECEK
Nasip olur da sizlerin güveni ile 31 Mart’ta Atakum Belediye Başkanı seçilirsek, sizlere söz veriyorum ben onlara benzemeyeceğim. Bilimin ışığından hiç ayrılmayacağım, kamu yararını koruyan, herkese eşit, adil, hesap verebilen, liyakatli kadrolar ve uzman kadrolarla Atakum Belediyesi’ni hep birlikte yöneteceğiz. Biz Atakum’a ihanet edenlere haddini bildirenleriz. Bireysel ihtiraslarına kapılmış zavallılara, Atakum’u babasının çiftliği gibi görenlere bu halk cevap verecektir. Atakum’u çok sevenler Atakum’a ihanet etmezler, ettirmezler. Atakum’un gerçek sahibi biziz. Atakum Belediyesi’ni yönetmek öyle çocuk oyuncağı değil. Türkiye’de 14 ilden daha büyük bir ilçeyi yönetmek Türkiye ekonomisinde,973 ilçeden 90. ekonomiye sahip, Atakum’u yönetmek basit değil. Bir kişi çıkıp da ben her şeyi yaparım diyerek yönetemez’’ şeklinde konuştu.

PROJELERİMİZİ KAYNAKLARI BİLEREK, BİLİMSEL HAZIRLADIK
Atakum’un gelecek vizyonu ile alakalı fikir verecek projeleri 3 yıllık çalışma sonucunda bilim insanları ile hazırladıklarını da söyleyen Türkel, ‘’Belediye Başkanlığı düşünerek yolculuk yapmadım. Uzman akademisyenlerimiz teorik bir teoride oldukça iyi eğitim görevlilerimiz bir masada oturdular ve teoriyle pratiği belediyecilikten de çok iyi anlayan mimar mühendis arkadaşlarımızla masayı genişletmeye başladık. Atakum’un sorunlarını esnafımızın, engellilerimizin, öğrencilerimizin, emeklilerimizin, patili dostlarımızın, çalışanlarımızın, köylülerimizin, çiftçilerimizin, bütün sorunlarını bir masaya yatırdık. İstekler doğrultusunda, hayal kurarak değil. Atakum Belediyesi’nin bir yıllık bütçesini bilerek, kaynaklarını bilerek ayakları yere basarak hazırladık. Adaylığa seçilmeseydim, bu projelerimizi de seçilecek adayımıza verecektim. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada o temiz sayfamı kirletmeyeceğim’’ ifadelerini kullandı.
Mitinge dönüşen mahalle halk buluşmasına, CHP İl Başkanı Mehmet Özdağ, İlçe Başkanı Adem Kürek, önceki dönem Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, belediye meclis üyesi adayları katıldı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ