27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Demirtaş, “Eren Bülbül Misafirhanesi” projesini açıkladı

Demirtaş, “Eren Bülbül Misafirhanesi” projesini açıkladı
REKLAM ALANI

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Eren Bülbül Misafirhanesi” projesini açıkladı. Proje hakkında konuşan Demirtaş, “Engelli ailelerimizi sosyal hayata adapte edeceğiz” dedi.
Halkın ihtiyaçlarını göz önüne alarak İlkadım’da hizmet üreten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Eren Bülbül Misafirhanesi” projesini kamuoyuna açıkladı. İkinci 5 yıl için insana dokunan projelerin bir bir açıklayan Başkan Demirtaş’tan engelli aileleri için de önemli bir destek geldi.

“Eren Bülbül Misafirhanesi” projesi bakıma muhtaç engelli vatandaşların yakınlarının gün içinde işlerini takip etmekte, alışveriş yapmakta, hastaneye gitmekte, kendilerine zaman ayırmakta vb. sıkıntısı olan ve çözüm üretmeye çalışırken psiko-sosyal yönden ciddi sorunlar yaşayan ailelerin imdadına yetişecek.

Bu proje sayesinde bakıma muhtaç aileler, engelli çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir kuruma kavuşacaklar. Hafta içi saat 08.00’den 17.00’ye kadar engelli çocuklara geçici süreli ücretsiz bakım hizmeti verecek misafirhane olacak.

“Adını sonsuza kadar yaşatacağız”
En büyük hizmetin engellilerin yaşamını kolaylaştıracak olan hizmetler olduğuna dikkat çeken Başkan Demirtaş, “Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ismini ilçemizde yaşatmaya gayret ediyoruz. Bu manada 2017 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde şehit verdiğimiz Eren Bülbül’ün adını bu misafirhane projemize vererek sonsuza kadar yaşatacağız. “Eren Bülbül Misafirhanesi” projesiyle ilçemizde engelli vatandaşlarımızı ve içinde bulundukları koşulları kayıt altına alarak sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getireceğiz. Burada bir gönül okyanusu var. Bu gönüllere girebilirsek, bu gönüllere hizmet edebilirsek ve bu gönüller için en büyük hizmet budur. Bir çok projemizin alt zeminleri hazırlandı ve göreve gelmemiz ile birlikte bu ve bunun gibi diğer projelerimizi adım adım hayata geçireceğiz. İlimize, ilçemize ve engelli ailelerimize hayırlı olsun” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ