21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Dünya Tiyatro Günü’ne özel kutlama

Dünya Tiyatro Günü’ne özel kutlama
REKLAM ALANI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Tiyatro Topluluğu tarafından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle ilk gösterimi yapılan ‘Bir Eski Zaman Hikayesi’ adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Tiyatro Topluluğu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle ‘Bir Eski Zaman Hikayesi’ adlı tiyatro oyununun ilk gösterimini gerçekleştirdi. Barış Bölükbaşı tarafından kaleme alınan geleneksel komedinin, yönetmenliğini Manolya Kul Ateş yaptı. Büyükşehir Sanat Merkezi Büyük Salonda sahnelenen oyun büyük ilgi gördü.

Osmanlı dönemindeki insan ilişkileri üzerine kurulan tiyatro oyununun Büyükşehir Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim gören öğrenciler tarafından sahnelendiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin, “Kısa bir süre içerisinde bu denli tempolu bir gösterinin gerçekleştirilmesi için çok büyük bir emek harcandı. Yeni sanat sezonunda on gün içerisinde on bin çocukla buluşan ‘Hz Süleyman’ın Mucizeleri’ adlı oyundan sonra bu eseri de sahneye koyduk. Yine başka bir çocuk oyunu için hazırlık yapıyoruz. ‘Kaliteli hayat için sanat’ mottosuyla kentimizin kültür ve sanat hayatına katkı verecek çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ