27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

e-Devlet evlilik kredisi başvuru ekranı açıldı: Evlilik kredisi başvurusu nereden nasıl yapılacak, şartlar neler?

e-Devlet evlilik kredisi başvuru ekranı açıldı: Evlilik kredisi başvurusu nereden nasıl yapılacak, şartlar neler?
REKLAM ALANI

Evlenecek genç çiftlere verilecek evlilik kredisinin ayrıntıları geçtiğimiz günlerde belli oldu. 150 bin TL tutarındaki evlilik kredisi uygulamasına başvurular 15 Şubat’tan itibaren e-Devlet sistemi üzerinden alınacak. Peki, evlilik kredisi başvuru şartlar neler, ilk olarak hangi illerde başlayacak? İşte 150 bin TL evlilik kredisi desteğinin ayrıntıları…

150 bin TL tutarındaki evlilik kredisi uygulamasına dair ayrıntılar belli oldu. Faizsiz evlilik kredisi başvuruları 15 Şubat 2024 tarihi itibariyle başladı.

Bakan Göktaş, “İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonuna başvuruları 15 Şubat’ta almaya başlayacağız.” açıklamasında bulunmuştu.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?
Başvurular, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesi aile.gov.tr adresinden veya e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

HANGİ İLLERDE BAŞLAYACAK?
Aile ve Gençlik Fonu için ilk etapta Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki depremzede gençlerden başvuru alınacak.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Başvuru tarihi itibarıyla 18-29 yaş arasında olmak (30 yaşından gün almamış olmak),

Depremden etkilenen 11 il (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa) dışında taşınmaz sahibi ya da hissedarı olmamak,

Çiftlerin son 6 aylık gelir toplamı ortalaması ve son aya ait gelirleri toplamı 2 asgari ücretten fazla olmamak,

Başvuru tarihi itibarıyla resmi nikâh tarihine en az 2 ay en fazla 6 ay kalmış olmak,

Bakanlığın evlilik öncesi ve sonrasında sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmek,

Affa uğramış olsa bile; devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar ile cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlardan; uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, bunların kullanılmasını kolaylaştırma, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak suçlarından hakkında kesinleşmiş bir mahkûmiyet kararı bulunmamak.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ