27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Evde bakım maaşları yattı mı, ne zaman ödenecek? Şubat 2024 Evde Bakım Yardımı ödemesi

Evde bakım maaşları yattı mı, ne zaman ödenecek? Şubat 2024 Evde Bakım Yardımı ödemesi
REKLAM ALANI

Şubat ayı evde bakım maaşı ödemelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağını merak eden vatandaşlar, e-Devlet üzerinden sorgulamalarını sürdürüyor. Her ay belirli tarihlerde ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yatırılan evde bakım maaşları, yapılan zamla beraber 7 bin 608 liraya yükseldi. Peki, evde bakım maaşları yattı mı?

Evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı hesaplara yatmaya başladı. Aylık ortalama 560 bin kişinin yararlandığı Evde Bakım Yardımı, hak sahibi başına aylık 7 bin 608 lira. İşte, Şubat 2024 Evde Bakım Yardımı ödemesi hakkında gelişmeler…

EVDE BAKIM MAAŞLARI HESAPLARA YATTI
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlık tarafından sunulan en önemli aile odaklı bakım hizmet modellerinden olan Evde Bakım Yardımı’nın 2006’da engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatıldığını hatırlattı.

Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenenlerin desteklenerek aile bütünlüğünün korunduğunu vurgulayan Göktaş, aylık ortalama 560 bin kişinin Evde Bakım Yardımı’ndan yararlandığını ve hak sahibi başına aylık 7 bin 608 lira ödeme yapıldığını belirtti.

Yardım ile bakıma ihtiyaç duyan tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşların desteklenerek aile bütünlüğünün korunduğunu vurgulayan Göktaş, geliştirdikleri “bütüncül ve adil” sosyal hizmet modelleriyle toplumun her bir ferdine ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bu kapsamda 2023’te 116,2 milyar lira Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptıklarını hatırlatan Göktaş, şunları kaydetti:

“Yeni düzenlemeyle Evde Bakım Yardımı ödemelerini hak sahiplerinin hesaplarına artışlı şekilde yatırmaya başladık. Bu kapsamda Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanan 558 bin tam bağımlı vatandaşın evinde bakım veren yakınlarına bu ay 4,2 milyar lira Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptık. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ