28.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Havza’da yıkılacak işyerleri için yeni iş merkezi

Havza’da yıkılacak işyerleri için yeni iş merkezi
REKLAM ALANI

Samsun’un Havza ilçesinde sel ve taşkın riskine karşı Hacı Osman Deresi’nin üstünün yıkılarak açılması ile ıslah edilmesi çalışmaları çerçevesinde hazırlanan ve 56 işyerinden oluşan Rezerv Yapı projesinin ihalesi tamamlandı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir “Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında daha güvenli ve modern bir Havza için çalışıyoruz” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yaptığı açıklamada, Havza için hayati bir önem arz eden Hacı Osman Deresi’nin üzerinin kapalı olmasından dolayı yaşanan sel ve taşkın riskine karşı üzerinin açılması amacı ile yürütülen çalışmaların sona geldiğini ifade ederek, “Hacı Osman Deresi üzerinin kapatılmasının ardından dere üzerine yapılan işyerlerinin yıkılarak dere yatağının üstünün açılması için yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından yıkacak işyerlerinin taşınacağı ve rezerv yapı alanında yapılacak olan 56 adet işyerinden oluşan iş merkezi yapımı için ihale süreci tamamlandı. İnşallah kısa süre içinde inşaat çalışmalarına başlanacak” diye konuştu.

Başkan Özdemir yaklaşık 3 bin 500 metre kare alanda inşa edilecek olan iş merkezinin 2 blok halinde ve 3 bin 20 metrekare inşaat alanına sahip olacağını belirterek, “56 adet iş yerinden oluşacak olan yeni iş merkezimiz inşaatına kısa sürede başlanacak. İşyerlerimizin tamamlanmasının ardından Havza için önem ve aciliyet arz eden Hacı Osman Deresi’nin üstünün açılması için hızlı bir şekilde yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarına başlayacağız” şeklinde konuştu.

1998 yılında ilçede yaşanan sel felaketini hatırlatan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “1998’de meydana gelen sel felaketi sırasında bir kişi kalp krizinden hayatını kaybetmiş, iki kişi yaralanmış, yedi ev yıkılmış, 400 işyeri hasara uğramış ve araçlar zarar görmüştü. Bu ve benzeri felaketlerin yaşanmaması adına yürütmüş olduğumuz çalışmaların son aşamasına gelindi. İnşallah Hacı Osman Deresi’nin üstünün açılması ve ıslahının yapılması ile Havza artık her yağmurda korkulu rüya görmekten kurtulacak. Bu sayede Havzamız daha güvenli bir hale gelecektir. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında daha güvenli ve modern bir Havza için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ