28.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

’Kırışıklıklardan kurtulmak isterken sağlığınızdan olmayın’

’Kırışıklıklardan kurtulmak isterken sağlığınızdan olmayın’
REKLAM ALANI

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazlı Tosun, uzman olmayan kişiler ve merkezler tarafından yapılan botoks uygulamalarının birçok sağlık sorununu beraberinde getirdiğini söyledi.

Botoks, kırışıklıkları azaltmak ve genç bir görünüm elde etmek amacıyla sıklıkla tercih edilen bir estetik uygulama olarak dikkat çekiyor. Medicana Sağlık Grubu doktorlarından Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazlı Tosun, botoks uygulamalarında meydana gelen yanlışlık ve sonrasında yaşanabilecek sağlık sorunlarıyla alakalı uyarılarda bulundu.

Uzman olmayan kişi ve kurumlar tarafından yapılan botoks uygulamasının tehlikeli olduğunun altını çizen Medicana Intarnational Samsun Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazlı Tosun, “Uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen botoks uygulamalarında yaşanan artış, sağlık risklerini beraberinde getiriyor. Botoks uygulamalarının sadece lisanslı ve deneyimli profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Yanlış yapılan botoks uygulamaları ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Uygulama sırasında kullanılan malzeme kalitesi, dozajın doğru belirlenmesi ve hijyen kurallarına uyulması gibi faktörler büyük önem arz ediyor” dedi.

“Malzeme kalitesi ve hijyen çok önemli”

Yetkisiz ve deneyimsiz kişiler tarafından yapılan uygulamaların arttığını vurgulayan Opr. Dr. Nazlı Tosun, “Son zamanlarda, estetik merkezlerinde ve güzellik salonlarında deneyimsiz kişiler tarafından yapılan botoks uygulamalarında artış yaşanmıştır. Bu uygulamalarda kullanılan malzemelerin kalitesiz olması veya doğru dozajın ayarlanmaması gibi hatalar, hastalarda istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Ayrıca, botoksun yan etkileri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin uygulamaları, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Estetik müdahalelerin sadece uzman kişiler tarafından yapılması ve bu kişilerin lisanslı olması önemli. Botoks uygulamalarında yaşanan yanlışlık vakaları, estetik alanında uzman olmayan kişilerin bu tür işlemleri gerçekleştirmemesi ve hastaların dikkatli bir seçim yapması gerektiğini gösteriyor. Sağlıklı bir botoks deneyimi için profesyonel bir sağlık uzmanının gözetiminde gerçekleştirilen uygulamaların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ