20.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Öğrencilerin Said Nursi gibi giydirilmesine AKP’li Birinci’den ‘açıklama’: Ne var bunda?

Öğrencilerin Said Nursi gibi giydirilmesine AKP’li Birinci’den ‘açıklama’: Ne var bunda?
REKLAM ALANI

Cumhuriyet’in ortaya çıkardığı, ilkokulda öğrencilerin Said Nursi gibi giydirilmesi skandalı üzerine AKP’den açıklama geldi. Eski AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, Said Nursi’nin “bu coğrafyanın insanı üzerinde büyük emeği olan manevi mimarlardan biri” olduğunu öne sürdü, uygulama için “ne var bunda?” dedi.

Diyarbakır’da ilkokullarda Valiliğin “Tarih Yazan Çocuklar Projesi” kapsamında Said Nursi’nin yaşamının anlatıldığı ve öğrencilerin Said Nursi gibi giydirildiği ortaya çıkmıştı.

Cumhuriyet’in ortaya çıkardığı, okullarda dinselleşmesinin geldiği boyutu ortaya çıkaran bu yeni skandal büyük tepki çekti. AKP’den ise uygulamaya savunma geldi.

AKP’nin eski MKYK üyelerinden Mücahit Birinci, sosyal medya platformu X üzerinden haberimizi alıntılayarak yaptığı açıklamasında “Doğal… Haber içeriğine göre, çocuklar, Nazım Hikmet’ten, Aziz Sancar’a, Bediüzzaman Said Nursi’ye, bu toprakların fikri, içtimai, ilmi mimarlarını anmışlar” dedi.

Uygulamayı “Ne var bunda?” diyerek savunan Birinci, Nursi’ye de övgüler yağdırmaktan da geri durmadı. Birinci, “Bediüzzaman Said Nursi, siz onu ve kitaplarını sömürenlere, çıkarları için kullananlara, süfli amaçlarına paravan yapan örgüte bakmayınız, bu büyük zat, bu coğrafyanın insanı üzerinde büyük emeği olan manevi mimarlardan biridir. Allah hepsinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

İşte Birinci’nin paylaşımı:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ