21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Rektör Aydın, Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısına Katıldı

Rektör Aydın, Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısına Katıldı
REKLAM ALANI

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Samsun Üniversitesi Samsun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergin Kariptaş, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zülfinaz Betül Çelik, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Atilla, Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkan Prof. Dr. Özgür Günal, Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Avni Uydu, Birim Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Doğukan Özdemir ve akademisyenler katıldı.

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın kurul toplantısında yaptığı konuşmada 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılının Samsun Üniversitesine hayırlı olması temennisinde bulundu. Rektör Aydın, Tıp Fakültesinin çok yeni bir fakültesi olmasına karşın kaydettiği önemli ilerlemeleri, başarıları ile fakültenin akademik ve idari kadrosunun genişletilmesi, yeni projelerin hayata geçirilmesi ve bilimsel yayınların artışı gibi konuları vurgulayarak bu başarıların, kurumun dinamizmi ve gelişime açık yapısını yansıttığını belirtti.

Geleceğe yönelik planlar ve vizyonlar hakkında da bilgi veren Rektör Aydın, Morfoloji Binasının inşası ve Samsun Şehir Hastanesine taşınma gibi önemli adımların fakültenin altyapısını güçlendireceğini ve eğitim ile araştırma faaliyetlerine daha elverişli bir ortam sağlayacağını ifade etti. Rektör Aydın, akademik personelin araştırma ve yayın faaliyetlerini artırma, disiplinler arası işbirliğini teşvik etme ve tıp teknolojileri alanında yenilikçi çalışmalara yönelme önerileri ile fakültenin bilimsel katkısının ve topluma hizmetinin artırılması gerektiğini de vurguladı.

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesinin topluma katkısının artırılması için akademik personelden daha fazla araştırma ve dış destekli projeler beklediğini dile getiren Rektör Aydın, bu çabaların, Fakültenin bilim ve sağlık alanındaki liderliğini pekiştireceğine işaret ederek akademik personeli bu yönde harekete geçmeye teşvik etti.

Toplantıda konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergin Kariptaş, Tıp Fakültesinin kurumsallaşma süreci, gelecek döneme ilişkin mevcut durumun ele alındığı yeni stratejilerin belirlendiği ve bunlarla ilgili istatistiklerin yer aldığı ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Dekan Kariptaş sunumunda, Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kuruluşundan itibaren kat ettiği gelişim yolculuğu ve geleceğe yönelik planlarına dair açıklamalarda bulunarak, fakültenin kuruluşu ve amacı, sağlık bakanlığı ile iş birliği, öğrenci alımı ve eğitim programları, araştırma ve geliştirme faaliyetleri, toplumsal katkı ve sosyal sorumluluk projeleri, eğitim kalitesinin sürekli iyileştirilmesi konularında detaylı bilgilendirme gerçekleştirdi.

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Akademik Kurul toplantısında Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Atilla, Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgür Günal ve Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Avni Uydu, Kurum Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Doğukan Özdemir, kendi bölümlerindeki güncel çalışmalar, araştırma projeleri ve eğitim süreçlerine dair önemli bilgileri paylaşarak, fakültenin multidisipliner yapısını ve akademik çeşitliliğini vurguladılar.

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ