27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Samsun’da Hasan Togar Cengiz İnşaatı işaret etti Mustafa Candal’ı ise eleştirdi

Samsun’da Hasan Togar Cengiz İnşaatı işaret etti Mustafa Candal’ı ise eleştirdi
REKLAM ALANI

Samsun’da Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti’den aday gösterilmemesinin nedeni ile ilgili Cengiz İnşaatı işaret etti! Rakibi Mustafa Candal’a ise “Servetinin kaynağını bilmediğim aday” diyerek eleştirdi.

Samsun’da Yeniden Refah Partisi’nden Tekkeköy Belediye Başkan adayı olan Hasan Togar, AK Parti’nin kendisini aday göstermemesinin nedeni ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaparak, Cengiz İnşaatı işaret etti.
Samsun’da Tekkeköy Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi adayı Hasan Togar AK Parti’nin kendisini aday göstermemesi ve AK Parti Tekkeköy adayı Mustafa Candal ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için AK Parti’nin kendisini aday göstermemesi sonrası Yeniden Refah Partisi’ne katılarak Tekkeköy Belediye Başkan adayı oldu. Hasan Togar’ı AK Parti’nin neden aday göstermediği merak edilirken, Togar’dan bu konu ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.
CENGİZ İNŞAATI İŞARET ETTİ
Hasan Togar, “Tekkeköy’ün haklı mücadelesinde korkanlara yazıklar olsun. Sizleri dün, bugün ve yarın hiçbir ihanet için satmadık yarın da satmayacağız. Sadece şunu bilin aylar önce önümüze konulan yanlış işlere imza atmamamızın bedelini sizlerle beraber ödemeye varız” dedi.

Yeniden Refah Partisi Tekkeköy Belediye Başkanı ve adayı Hasan Togar, Tekkeköy ilçesinde 4 kırsal mahallede 81,44 hektar alana yapılmak istenen Atık Depolama Tesisi’ne “Biz burada yaşadığımız ve bu görevde olduğumuz sürece istemediğimiz hiçbir şey, bize rağmen burada yapılamaz” diyerek karşı çıkmıştı.

MUSTAFA CANDAL’I TEPKİ GÖSTERDİ
Togar, AK Parti’nin kendisini aday göstermeme sebebi olarak Cengiz İnşaatı işaret ettiği açıklamasında ayrıca, kendisinin yerine AK Parti’nin aday olarak açıkladığı Mustafa Candal ile ilgili de sert eleştirilerde bulundu. Mustafa Candal için “Servetinin kaynağını bilmediğim AK Parti’nin adayı” diyen Hasan Togar şunları dile getirdi:
“Garibanlar Tekkeköy Belediyesi’nin kapısından dönüyormuş. AK Parti’nin bu milleti tanımayan adayı. Gariban yoktur sana bunu ben bu yaştan sonra öğretemem. İhtiyaç sahibi vardır. Servetinin kaynağını bilmediğim AK Parti’nin adayı. Bugün var yarın hepimizde olmayabilir. O insanlar bu ilçenin sahipleridir. Garibanlar değildir. Hayatın boyunca tasasını derdini bilmediğin benim insanıma İlkadım’da yaşayıp 56’lardan bakıp da fakirler garibanlar deme. 100 yılın afetini yaşadık. 11 il yerle bir oldu. Bu ilçe belediyesi, buranın evlatları 2 şehre seyyar mutfak kurdu. Mahallelerde çocuk oyun grupları kurdu. Yetmedi 280 aileyi o gün bugündür bu ilçede ağırlıyor. ‘Ben hayatımda kendi şehrimde görmediğim sahiplenmeyi bu ilçede gördüm’ diyen aileler var. Sen kaç tane depremzedenin evinin yolunu bilirsin? Kaçının evine bir tas çorba alıp gittin? Yok. Çünkü öyle bir tasanız yok. Hayatımızın en büyük gururudur. Dokunmadığımız insanımız yok. Ayrıştırdığımız insanımız yok. Tadilat, konteyner ve prefabrik desteklerimizle 1000’in üzerinde insanımızın sıcacık yuvalar sahibi olmasını sağladık. ‘En önemli şey insana yapılan hizmettir’ dedik. Dedik ki o evlerde yokluk varsa başta belediye başkanından muhtarına hocasına bize yazıklar olsun. Bildiğimiz her eve dokunduk. Sizin hayatınızda, böyle bir dünya hayatınız boyunca olmadığı için siz sabahları havuzunuza girin çıkın, sporunuzu yapın, bifteğinizi yiyin, ata binin, balık avlayın ama bu millete hayal satmayın bölmeyin.”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ