21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Samsun’da yapacağı projeleri anlattı

Samsun’da yapacağı projeleri anlattı
REKLAM ALANI

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, ”Samsun’un geleceği Geleceğin Samsun’u” başlıklı lansmanı ile projelerini açıkladı. Tüfekci, “Hayata geçirmek için gün sayıyoruz” diye konuştu.
Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen Proje Lansmanı’na İyi Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İyi Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İl Başkanı Hasan Aksoy, İyi Parti Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkan Adayları, Belediye Meclis Üyesi Adayları, partililer, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salonun tıklım tıklım olmasına dikkat çekerek konuşan Tüfekci, ”Sahada olduğu gibi bugün de bu kardeşinizi yalnız bırakmadınız. Bu kalabalığa baktığımda gördüğüm şey Samsun’un geleceğinin iyi olacağı, Samsun’un geleceğini birlikte inşa edeceğimiz gerçeğidir” dedi.

TRAFİK TARİH OLACAK
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, şehrin en büyük sorunlarından biri olan trafik yoğunluğunu en aza indirmek için hazırladıkları projeleri açıklayarak, ”Konuşmama protokol kurallarını hiçe sayarak, öncelikle sizlerden başlamak istiyorum. Bu kardeşinizi böylesine önemli bir günde yine yalnız bırakmayarak, şehrin kimi desteklediğini, kiminle beraber yol yürüdüğünü bir kez daha göstermiş olduk. Öncelikli proje olarak gördüğümüz yani göreve gelir gelmez en başlıca görevlerimizden, icraatlerimizden biri de akıllı dedikleri ama hepimizi delirten akıllı trafik sistemi olacak. Trafiğin kilitlenme noktalarında battı-çıktılar yaparak çok basit bir şekilde bu sorunun da üstesinden geleceğiz. Doğu ve batı çevre yolları, yeni şehir bulvarı projesi gibi projelerimizle de Samsun’un sadece bugünkü sorunlarını değil, 10,20 hatta 50 yılının sorunlarını çözeceğiz. Biz sadece bugünü kurtarmak için gelmiyoruz, biz yarınlarımızı, geleceğimizi kurtarmak ve birlikte inşa etmek için geliyoruz” şeklinde konuştu.

ALTYAPIYI BİZ DÜZELTECEĞİZ
İyi Parti Büyükşehir Adayı İmren Nilay Tüfekci, altyapı sorunlarının çok tehlikeli seviyelere ulaştığını belirterek, ”Benim hemşehrim her yağmurda sel korkusuyla yaşamak zorunda değil. Artık insan canının tehlikesini konuşur hale geldik. Bu yönetim 23 yılda toprağı eliyle kazsa yine bu altyapı sorununu çözerdi. Gelin görün ki sadece merkez ilçelerimiz değil Çarşamba, Bafra, Terme gibi ilçelerimiz de her yağışta sel tehlikesiyle boğuşuyor. Çiftçilerimizin ürünleri heba oluyor, besicilerimizin hayvanları telef oluyor. Artık sizin vaktiniz doldu, suyunuz ısındı. Bu halk kendisine yapılanı ve yapılmayanı çok iyi bilir. 23 yıldır altyapıya elini sürmeyen, sürdüğü yerleri de eskisinden kötü hale getiren bu yönetim Samsunluyu hak etmiyor. Samsunlu artık kendisi için, yandaşları için, rant için değil halkı için, insan için hizmet edecek başkan istiyor. Samsun bizi istiyor, biz de hemşehrilerimiz için canla başla hizmet etmek istiyoruz. Samsun şahsıma ve bize inandı, güvendi, bu kalabalıklar, destekler 31 Mart akşamı sandığa sirayet edecek ve o rahat koltuklarından kaldırıp, evlerindeki koltuklarına arkadaşlarımızı uğurlayacağız” diye konuştu.

MASAL PARK
En büyük projelerinden biri olan Masal Park projesinin detaylarından bahseden İmren Nilay Tüfekci, ”Masal Park sadece turizmimizi değil burada kullanılacak 55 milyon kesme çiçeğin kendi ilçelerimizde üreterek, çiftçimize de çok büyük ölçüde katkı sağlamış olacağız. Masal Park Samsun’un toparlanması ve üzerinden ölü toprağını atması için çok büyük öneme sahip. 300 bin ziyaretçi kapasitesine sahip olacak proje yurtiçi ve yurtdışından çok ciddi turist çekecek. Bu turistler şehrimizde sadece bu parka gelip gitmeyecek, Visit Samsun projesiyle destekleyerek şehrin hemen her ilçesinde turizme elverişli doğa güzelliklerimiz var. Bunları turiste elverişli hale getirerek, tanıtımlarını çok iyi bir şekilde yaparak, şehrimize çok büyük bir nakit girdisi sağlamış olacağız” dedi.

SAVARONA ADASI MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAK
Gazı Mustafa Kemal Atatürk’ün Savarona Yatı’nın isminden ilham alınarak projelendirilen Savarona Adası’nın şehre çok ciddi bir katma değer sağlayacağının altını çizen Tüfekci, ”Bu proje şehrin çehresini çok güzel şekilde değiştirecek. Bu şehre vizyoner projeler ile geliyoruz. Şehrimizin kaynaklarını çok doğru şekilde kullanırsak bunların hepsine yetecek maddiyat var. İstanbul’daki, Ankara’daki bağlantılarımızla da bunları destekleyeceğiz. Turizm’den aldığımız katkı ülkemizdeki diğer şehirlerimize kıyasla %1 seviyelerinde, bu Atatürk’ün şehri, Milli Mücadele’nin şehri, cennet gibi şehrimiz Samsun’a hiç yakışmıyor. Tanıtım anlamında, turistik tesisler anlamında, yeni projeler ile çok ciddi yatırımlar yaparak projeler hayata geçer geçmez bu seviyeyi %10 lara ve daha yukarısına çekmeyi hedefliyoruz. Şehrimizi her başlıkta projelendirerek her kesime can suyu olmaya geliyoruz” diye konuştu.

20 OCAK SPOR KOMPLEKSİ
20 Ocak 1989’da Samsunspor takım otobüsünün 3 futbolcu, 1 teknik direktör ve otobüs şoförümüzün hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan kazanın anısına geliştirilen proje ile ilgili konuşan Büyükşehir Adayı İmren Nilay Tüfekci, ”Şehrimizin en büyük markası, değerlerinden olan Samsunspor bizim kırmızı çizgimizdir. Spor şehri olan Samsun’da hem Samsunspor hem de amatör spor kulüplerimizi unutmayarak, 20 Ocak Spor kompleksimizi amatör spor kulüplerimizin ve sporcuların kullanımına açacağız. Burada genç yeteneklerimiz, sporcularımız yetişecek. Efsane Başkanımız Emin Kar’ın adını vereceğimiz Meydan ve Samsunspor Şehitler Anıtı ile birlikte bu şehrin simge isimlerini gelecek nesillere ne için mücadele verdiklerini hatırlatarak, bu şehrin en büyük değerlerini koruyacağız” dedi.

YÜKSELİŞ MEYDANI
Öncelikli projelerinin ardından prestij projelerini açıklayan İmren Nilay Tüfekci, ”Şehrin en büyük sorunlarını çözdükten sonra, Samsun’u dünyaya açacak projeleri hayata geçireceğiz. Yükseliş Meydanı 100 bin m² alanı ile Türkiye’nin en büyük meydanı olmakla kalmayarak, yapacağımız alandaki Gülsan Sanayi esnafının sorunlarını çözerek, yeni yerlerine geçişini hızlandıracağız. Herkesin sorununu çözerek, uzlaşı içerisinde bu şehre kararlar alacağız. Ben bilirimcilik oynamayarak halkın içinde olacağız. Bütün projelerimiz insan, istihdam ve kalkınma odaklı. Her şey Samsun için” şeklinde konuştu.

“ONLARIN DERDİ BEN OLMUŞUM”
Projelerin ardından konuşmasına devam eden İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, ”Seçim çalışmalarına başladıktan sonra, gençlerimiz için projelerimi anlattım, ulaşım ile ilgili destekler ile ilgili yapacaklarımızdan bahsettim. Bunlardan bahsetmem diğer adayların da gençlerimizin olduğunu ve onlara da hizmet etmek gerektiklerini aklına getirmiş olacak ki, hemen bizim projelerimizden esinlenerek projeler anlatmaya başladılar. Daha şimdiden yönetime yön vermeye başladık, göreve geldiğimizde ne olur siz düşünün. Hem iktidar partisinin adayı hem de ana muhalefetin adayı işi gücü bırakıp sabah akşam benimle ilgili konuşuyorlar. Her zaman söyledim yine söylüyorum, uykularını kaçırıyoruz çünkü bu sefer Samsun kazanacak, bu sefer iyiler kazanacak, bu sefer onların kardeşleri, İmren Ablaları, kızları kazanacak. Bakıyorum da onların derdi ben olmuşum ama bizim derdimiz Samsun” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci’nin ”Samsun’un geleceği Geleceğin Samsun’u” başlıklı proje lansmanında açıkladığı diğer projeler ise şu başlıklarla öne çıktı;

Trafik Sorunun Çözümü için, Kademeli Kavşaklar, Otopark ve Raylı Sistemlerin artırılması ve geliştirilmesi, Akıllı Işık sistemi Yerine Akıcı Trafik Sisteminin getirilmesi, 5 yıl içerisinde toplam 30 km Uzunluğunda Bisiklet yolu yapılması.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ