27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Samsun’u yık ve yap anlayışıyla değil ortak akıl ile yöneteceğiz

Samsun’u yık ve yap anlayışıyla değil ortak akıl ile yöneteceğiz
REKLAM ALANI

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Samsun’u yık yap anlayışıyla değil ortak akıl ile yöneteceğiz. ‘Kaynağı nereden bulacaksınız?’ diye soruyorlar. 1 liralık işi 2 liraya ihale etmeyeceğiz, israfı önleyeceğiz” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, İlkadım ilçesi Kadamut Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Murat Çan, Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, İl Başkanı Mehmet Özdağ ve Eski Milletvekili Hayati Tekin’in katıldığı programda vatandaşlara hitap eden Cevat Öncü, “Bölgenizin problemlerini biliyorum. Buradaki hayvan barınağıyla alakalı problemlerinizden haberdarım. Bu konuların çözümü öncelikle canlıların ve sokak hayvanlarının rehabilitasyonundan başlıyor. Bugün pek çok belediyenin yaptığı gibi yan taraftaki diğer belediye sınırına hayvanların bırakılmasıyla sorunun çözülemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Bu işin olumsuzluklarını en çok yaşayan mahallelerimizden birisi de Kadamut Mahallesi” diye konuştu.

CEVAT ÖNCÜ MAĞDURİYETİ GİDERME SÖZÜ VERDİ
Çöp istasyonunun bölgede olmasından kaynaklı mahalle sakinlerinin rahatsızlığına da değinen Öncü, “Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde gerekli tedbirleri alıp sizlerin ve mahallenizin mağduriyetinin giderilmesi anlamında direkt olarak sorumluluk alacağım. Bunun sözünü veriyorum. Bu rahatsızlıklarınızın önüne geçmek için sizlerle beraber, muhtarımızla beraber mahallenin problemlerini çözmek ve en aza indirmek asli görevimiz olacak.

Tüm mahallelerimize hak ettiği hizmeti vermek üzere adaletli şeffaf ve hesap verebilir bir belediye başkanı olacağım” ifadelerini kullandı. Samsun’u mutlaka deprem dirençli bir kent haline getireceklerini belirten Öncü şunları söyledi: “Tüm binaların zemininden betonuna kadar denetimini yapacağız. Kolonu kesilmiş var mı? Kat ilavesi var mı? Beton kalitesiyle, devir kalitesiyle projeli mi projesiz mi? Hepsini inceleyerek bunu Samsun’a kazandıracağız.”

‘ÜNİVERSİTE MEZUNLARININ İŞ BULAMADIĞI BİR SAMSUN’DAN BAHSEDİYORUZ’
Cevat Öncü, üniversite mezunlarının iş bulamadığı ortamdan yakınarak problemin çözümü için belediyenin üzerine düşeni yapmak zorunda olduğunu söyledi. Öncü, “Samsun’un önemli ihtiyaçları var, önemli ihmalleri var, işsizlik gibi çok büyük bir problemi var. Artık üniversite mezunlarının iş bulamadığı bir Samsun’dan bahsediyoruz. Mutlaka Samsun Büyükşehir Belediyesi bu konuda üzerine düşeni yapmalı.” dedi.

HALKIN İÇİNDE BİR BELEDİYE BAŞKANI OLMA SÖZÜ
CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, halkın içerisinde bir başkanı olacağını, parti ayrımı gözetmeden, kimseyi ötekileştirmeden nerede ihtiyaç varsa orada olacağının sözünü verdi.

CEVAT ÖNCÜ: BİR LİRALIK İŞİ İKİ LİRAYA YAPTIRMAYACAĞIZ
Projelerini anlattığında ‘Kaynağı nereden bulacaksınız?’ sorusuyla karşılaştığını ifade eden Öncü, “Önce israfı önleyeceğiz, önce kara delikleri kapatacağız. İhaleleri şeffaf ve televizyondan yayınlanarak yapacağız. Bir liralık işi iki liraya yaptırmayacağız. Tasarrufu bir kere orada yakalayacağız.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesinin gelirleri vardır ve yeterlidir. Problem gelirin az olması değil, paranın doğru kullanılmaması. Yık yap anlayışıyla değil birlikte ortak akıl ile belediyeyi yöneteceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ