16.07.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

SBB’den ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti

SBB’den ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti
REKLAM ALANI

Samsun Büyükşehir Belediyesi(SBB) Samsun Aile Danışma ve Eğitim Merkezi’nde (SADEM) görevli psikolog, sosyolog ve diyetisyen tarafından 2023 yılında toplam bin 10 kişiye 5 bin 314 seans danışma desteği sağlandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki SADEM’de görevli 3 psikolog, 1 sosyolog ve 1 diyetisyen ile vatandaşlara ihtiyaç duydukları konularda danışma hizmeti veriliyor. Her yaş grubundan vatandaş bireysel psikolojik, diyet ve çift psikolojik danışma hizmeti almak için merkezimize başvuruda bulunabiliyor. Bu kapsamda merkezde 2023 yılında, bin 10 kişiye toplam 5 bin 314 seans psikolojik danışma hizmeti verildi. Randevu esasıyla gerçekleştirilen danışma hizmetlerinde, bireylerin yaşadıkları sorunlara odaklanılıyor. SADEM bünyesinde görev alan uzman personeller, bireysel psikolojik sorunlar, travmatik olaylar, çift uyum sorunları, iş stresi, duygu durum sorunları, sınav dönemi sorunları, çocuk ebeveyn çatışmaları, ayrılık/boşanma sorunları, öğrenme güçlüğü ve okul uyum sorunları gibi birçok konuda vatandaşlara hizmet sunuyor.

SADEM’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez, “SADEM’de meslek elemanlarımız vatandaşlarımız için çok önemli bir hizmet veriyor. Uzman personellerimiz vatandaşlarımıza çocuklar için okul uyum sorunları, sınav kaygıları, ya da aile içi uyum sorunları ile ilgili konularda, yetişkinlerde ise iş ile ilgili sorunlar, aile içi sorunlar gibi birçok konuda psikolojik destek hizmeti veriyor. 2023 yılında, bin 10 kişi toplam 5 bin 314 seans psikolojik danışma hizmetinden yararlandı. Büyükşehir Belediyemize ait Aile Yaşam Merkezlerimizde ve farklı kurumlarda aile içi ilişkiler ve yaşam, anne-baba tutumları, sınav kaygısı, teknoloji bağımlılığı, stres ve stresle başa çıkma, öfke ve öfke kontrolü, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam gibi konularda düzenlenen 31 eğitim ve atölye çalışmasına toplam 2 bin 506 vatandaşımız katıldı. Yine merkezimizde 2023 yılında hizmete sunulan beslenme ve diyet danışmanlığı ile diyetisyenimiz tarafından 34 vatandaşımız toplamda 91 seans ile merkezimizde verilen hizmetten faydalandı. Merkezimize Samsun’da ikamet eden tüm hemşehrilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda başvurup buradaki uzman personellerimizden gerekli desteği gizlilik ilkesi içerisinde gönül rahatlığıyla alabiliyorlar” dedi.

Ayrıca mesai saatleri içerisinde SADEM Samsun Aile Danışma ve Eğitim Merkezini vatandaşların arayarak randevu esasıyla danışma hizmeti alabilecekleri belirtildi. SADEM’in 2023 yılı Şubat ayından itibaren İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi Cemal Safi Sokak’taki yeni hizmet binasında hizmet verdiği ifade edildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ