27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Serhat Türkel: Kocadağ’ı 12 ay yaşanır hale getireceğiz

Serhat Türkel: Kocadağ’ı 12 ay yaşanır hale getireceğiz
REKLAM ALANI

Atakum sahili ve Kocadağ’ın turizm bölgesi olarak daha canlı olması gerektiğini belirten Türkel, “Karadeniz Bölgesi’nde yükselen turizm ivmesinden yararlanacağız. İlçemizde bulunan doğa harikası Kocadağ’ı 12 ay yaşanır hale getireceğiz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel yaptığı esnaf ziyaretleri ile projelerini Atakumlulara aktarmaya devam ediyor.
“GELENEKSEL DOĞA FESTİVALLERİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Atakum Belediyesi olarak Kocadağ’da Doğa Festivali, müzik konserleri, yayla şenlikleri, yağlı güreşler, outdor sporları, kamp ve doğa gözlem faaliyetleri düzenleyeceklerini söyleyen CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, “Düzenleyeceğimiz bu festivallerde, yerel tohumculuğu geliştirmek üzere ülkenin her yerinden gelecek katılımcılarla yerli tohum takas günü yapacağız. Kocadağ Doğa Festivali’nin geleneksel hale gelmesini sağlayacağız. Atakum sahili ve dağları ile turizmde daha hızlı yol alması gerekiyor. Karadeniz Bölgesi’nde yükselen turizm ivmesinden yararlanacağız. İlçemizde bulunan doğa harikası Kocadağ’ı 12 ay yaşanır hale getireceğiz. Başta Akalan Kalesi olmak üzere Atakum’da eski yerleşim yerlerine ait tarihsel ve arkeolojik yerler gün ışığına çıkarılacak ve turizme kazandırılacak. İlçemizde, Kent Müzesi, Atatürk Müzesi, Kadın El Sanatları Müzesi gibi tematik müzeler kurtulacağız. Atakum’un doğal mirası olan yerler turizmi geliştirmek adına değerlendirileceğiz. Bu çerçevede şelale turizmi, yayla turizmi, Kocadağ yürüyüş etkinlikleri ve yamaç paraşütü, doğa kampları, doğada bisiklet parkurları, Kocadağ’dan Nebiyan Dağı’na uzanan panoramik bir dağ yürüyüşü yolu oluşturacağız. Ayrıca Atakum’un dağlık bölgesinde kırsal turizm konaklama hizmeti sunmak üzere yatırımcıları teşvik edileceğiz” diye konuştu.
“19 MAYIS EVRENSEL BİR GENÇLİK FESTİVALİNE DÖNÜŞECEK”

Atakum’u yaşayan ve nefes alan bir şehir yapmak üzere gençlik Festivali, Sağlıklı Yaşam Festivali, Dans Festivali, Müzik Festivali gibi çeşitli festivaller düzenleyeceklerini belirten Türkel, “Gençlik ve Spor Bayramı’nı evrensel bir gençlik festivaline dönüştürerek, 19 Mayıs 1919 tarihini bu konuda marka yapmayı amaçlıyoruz. Kent Ormanı, halkımızın piknik, spor, koşu ve gezinti amaçlı kullanımı için daha çekici ve güvenli hale getirileceğiz. Ayrıca burada atıl halde bulunan kulübeler de Kent Ormanı konseptine uygun olarak değerlendirilecek. Türkiye’nin sayılı su basar ormanlarından olan Çakırlar Korusu ekolojik olarak bakımı yapılıp iyileştirileceğiz ve turizmi geliştirmek için kullanacağız. Bu çerçevede buradaki ahşap mekânlarda Samsun’a özgü yemeklerin sunulacağı bir Samsun Gastronomi Merkezi oluşturulacak.
“KONGRE TURİZMİNİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Atakum’da kongre turizmini geliştirmek istediklerini sözlerine ekleyen Serhat Türkel, “Bunun için konaklama sektöründeki girişimciler ile yakın işbirliği içinde çalışmalar yapacağız. Bu hususta alternatif destinasyon planları oluşturulacak. Eşsiz nitelikli Atakum sahilini etkin biçimde değerlendirmek üzere gündüz plaj voleybolu, amatör konserler, spor ve yüzme aktiviteleri ve geceleri de turistik pazarlar, havai fişek gösterileri, briç ve satranç turnuvaları gibi etkinlikler düzenleneceğiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ