27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Serhat Türkel, “Tekstil üretim kompleksi kuracağız”

Serhat Türkel, “Tekstil üretim kompleksi kuracağız”
REKLAM ALANI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Tekstil atölyesinde çalışan kadınlara çiçek dağıttı. Türkel “Atakum’a tekstil kompleksi kuracağız” dedi

“KADINLARA ÇİÇEK DAĞITTI”
CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, Atakum ilçesinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara çiçek dağıttı. Çatalçam’da faaliyet gösteren Aydın Tekstil Atölyesi’ni ziyaret etti. Burada kadın çalışanlarla sohbet eden Serhat Türkel, “Ekonomik krizden en çok etkilenen kesimlerden olan gençlerimiz için istihdam olanakları geliştireceğiz. Hâlihazırda pasif haldeki Atakum İstihdam Merkezi işlevsel hale getirilecektir. İstihdam Merkezi, iş dünyası ve iş arayan vatandaşlar arasında köprü vazifesi üstlenmek üzere aktif biçimde çalışacak. İşletmeleri bu merkezden işçi istihdam etmeleri için teşvik edeceğiz” diye konuştu.

“YÜZDE 50 KADIN İŞÇİ ÇALIŞACAK”
Çatalçam bölgesinde altyapıları hazırlanarak, istihdam ve toplumsal nitelikli proje olarak çok önemsedikleri bir tekstil üretim kompleksi kuracaklarını belirten Türkel, “Çatalçam bölgesine tekstil kompleksi kuracağız. Yatırımcıların bu komplekste yatırım yapmaları için 10 yıl kira muafiyeti başta olmak üzere çeşitli teşvik ve muafiyetler sağlanacaktır. Yüzde 50 kadın işçi çalıştırma kotası olacak olan bu atölyelerde çalışanların çocuklarını sabah işe giderken bırakıp, akşam iş çıkışı alabilecekleri kreş-gündüz bakımevi ile ilköğretim okulu da bulunacak. Tekstil Kent’te örnek bir girişim olarak Belediye tarafından da bir tekstil atölyesi kurulacak ve 250 kişi istihdam edilecektir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ