23.06.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Tekkeköy Belediyesi’nde en düşük işçi maaşının 32 bin TL oldu

Tekkeköy Belediyesi’nde en düşük işçi maaşının 32 bin TL oldu
REKLAM ALANI

Samsun Tekkeköy Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin maaş zammı belli oldu. Başkan Togar, en düşük işçi maaşının 32 bin TL olduğunu açıkladı.

Samsun Tekkeköy Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2024 yılı Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Tekkeköy Belediyesi Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda yapılan Toplu İş Sözleşmesi töreni, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, birim müdürleri ve belediye işçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

‘İŞÇİLERE BÜYÜK KAZANIM’
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Göreve geldiğimizde belediyenin bütçesi 20 milyon TL idi. 10 yıl sonra 700 milyon TL. Önümüzdeki yılda en az 100 milyon artışla 800 milyon TL olacak. 10 yıl içerisinde bütçesi 40 kat artan bir emsal varsa söyleyin. Yine maaşlarda da 2024 yılı için hükümetin verdiğinin üzerinde ne verebiliriz diye çalıştık. Yevmiyelerinizi kadrolu kamu işçisi statüsüne çıkarıyoruz ve 1000 TL yapıyoruz. Sendika aidatları vardı sizlerden kesilen. Bundan sonra bu aidatları Tekkeköy Belediyesi ödeyecek. Yemek yardımı yapıyorduk. Bunu da 1000 TL‘ye çıkardık. Yılda 4 ikramiye veren kaç belediye var bilemiyorum ama biz veriyoruz. Bu ikramiyeleri de 52 gün olan ikramiyeyi 60 güne çıkardık. Bunu maaşlarınıza bölerek her ay maaşlarınıza 5 gün ilave ederek 12 aylık maaşınıza böldük. İçeride alacağınız ikramiyeniz kalmasın diye. Eğitim, ölüm, doğum, sünnet, evlenme yardımı bayram harçlığı gibi yardımlarımızın tamamını yüzde 100 arttık. Tüm bunlardan sonra Tekkeköy Belediyesi’nde en düşük işçi maaşını 32 bin TL yaptık. Bu maaş diğer ek ödemelerle evli ve çocuklu çalışanlarımızda 38 bin TL’yi bulacak ve bu ayki maaşlarınız bu gece zamlı olarak ödenecek” dedi.
‘HAYIRLI OLSUN’
Yapılan zammın işçilere hayırlı olmasını dileyen Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, “Tekkeköy Belediyesi’ni hep diğer belediyelere emsal gösterdik” dedi.
Konuşmaların ardından toplantı salonunda Togar ve Uzun tarafından Toplu İş Sözleşmesine imzalar atıldı. O esnada belediye işçileri Başkan Togar’ı alkışlayarak maaş zammını kutladı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ