27.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Tüfekci: Halkımızı dirençli hale getireceğiz

Tüfekci: Halkımızı dirençli hale getireceğiz
REKLAM ALANI

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, 31 Mart itibariyle halkın teveccühü ile göreve geldiklerinde kalkınma ve insan odaklı projeleri hızla hayata geçireceklerini belirtti.
Samsun’un her anlamda geri kaldığını, hayata geçirecekleri projeler ile ciddi bir kalkınma hamlesi başlatacaklarını ifade ederek, “İş, istihdam ve sürdürülebilir bir yol haritası çıkardık. Biz sadece proje açıklamadık. Samsun’a dair bir plan ortaya koyduk. Bu planlamanın merkezinde vatandaşlarımız var. Öncelikle halkımızı dirençli hale getireceğiz. Esnafımızın belediyeye olan borçların faizlerini sileceğiz. Onlar için bir sistem oluşturarak gerekli zamanlarda belediyeyi maddi ve manevi olarak yanlarında bulmalarını sağlayacağız. Yeni evlenenlere ciddi destek sağlayıp, ilk çocuklarında onların da yanında olup, katkı sunacağız. Gençlerimize yıllık 8 bin liralık burs vereceğiz. Ulaşım, barınma, fatura desteği sağlayacağız. Kadınların istihdamı için gelecek edindirme merkezlerimizi hızla hayata geçireceğiz. Şu an yaşam mücadelesi veren emeklilerimize maddi ve manevi destek sağlayacağız. Özetle önce insan sözlerini bir söylem olmaktan çıkarıp, sosyal belediyecilik anlamında büyük bir atılım yapacağız. Bu şehre ve belediyesine inancını kaybetmiş halkımıza artık onlar için var olan bir yönetimin oluştuğunu göstereceğiz” diye konuştu.

“PROJELER BAŞLADIĞI ANDA KALKINMA BAŞLAYACAK”
Hayata geçirecekleri projelerin daha ilk aşamasından itibaren şehre çok ciddi katkı sağlayacağını önemle vurgulayan Tüfekci, “Trafik ve alt yapı sorununu çok hızlı bir şekilde çözeceğiz. Masal Park projemiz şehrimizde yerli ve yabancı turistlerin çekim merkezi olacak. Bu projede kullanılacak bütün çiçekler ilçelerimizde üretilecek ve daha başlamadan hem üretim, hem istihdam hem de kırsal kalkınma başlayacak. Savarona Ada projemiz ise sadece ülkemiz değil, dünyanın sayılı yerlerinden biri olacak. Turizm başlığında ortaya koyduğumuz her proje başladığı andan itibaren şehre dinamizm getirecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayali en çok Samsun’a yakışırdı, biz o hayali gerçeğe dönüştüreceğiz. Cumhuriyet Köyü her anlamda büyük bir hamle olacak. Ulusal ve Uluslararası Samsun Fuarı’nı tekrar hayata geçireceğiz. Sahilimizi sadece belli bir alan kullanımından çıkarıp, baştan sona halkımızın ve turizmin hizmetine sunacağız. Güçlü köy Güçlü Samsun projemiz ile hem çiftçimizi güçlendireceğiz, hem de tarımsal büyümeyi üretim ile başlatacağız” şeklinde konuştu.

“SAMSUN DAHA AZINA RAZI OLMAYACAK”
Şehri kendi makamları ve şahsi hesapların kısır döngüsünden hızla kurtaracaklarının altını önemle çizen İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, “Her alanda güçlü bir Samsun tesis edeceğiz. Önceliklerimiz halkın ve kentin öncelikleri olacak. Ben bilirim anlayışı 31 Mart itibariyle bitecek. Geleceği bugünden başlatmadığımız sürece, geçmişin kötü izlerinden kurtulma şansımız yok. Sosyal belediyeciliği ve vatandaşa desteği bir yük olarak görenlere, sosyal belediyeciliğin, kalkınmanın anahtarı olduğunu herkese göstereceğiz. İnsanı mutlu, şehri güçlü bir Samsun için geliyoruz. Spordan sanata, hayvan dostlarımız için hayata geçireceğimiz 75 bin metrekare alana kurulacak Sevimli Kentine, depreme dirençli Samsun gibi her başlıkta adımıza yakışır bir kent olacağız. Kentsel Dönüşümü hızla başlatacağız. Mazeret üretmeyeceğiz. Samsun yine kendine inanan, her alanda üreten ve gelişen bir yerleşim merkezi olacak. Biz bu yola çıkarken sadece halkımıza inandık ve güvendik. Şükürler olsun ki geldiğimiz nokta itibariyle onlarda bize inandı ve çok güçlü bir bağ kuruldu. Şimdi bu inancı hep birlikte şehrimizi hak ettiği yere getirmek için seferber olacağız” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ