21.05.2024 - Samsun Şehrine Hoşgeldiniz!
REKLAM ALANI

Tüfekci: “Söylem çok ama planı olan yok”

Tüfekci: “Söylem çok ama planı olan yok”
REKLAM ALANI

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, İğne Deliği Gençlik Merkezi’nde gençler ile söyleşide bir araya geldi.
Büyükşehir Adayı İmren Nilay Tüfekci, Atakum Belediye Başkan Adayı Adem Bektaş’ın da katılımıyla gençlerle bir araya geldi. Tüfekci, soru cevap şeklinde ilerleyen programda kendisine sorulan, ”gençlerin sorunları ile alakalı ne yapacaksınız?” sorusuna, ”Öncelikle bu hayattaki en değerli şey zamandır. Bu şehirde gencinden yaşlısına fark etmeksizin zamanımızı en çok çalan şey de trafiktir. İlk önce trafik ve ulaşım sorunlarını çözerek sizleri gideceğiniz yerlere daha az zaman kaybederek ulaştırmayı hedefliyoruz. Sosyal yaşantınızın ne denli azaldığını, sinemaların 130-140 Liradan aşağıya öğrenci bileti satmadığını, bir kahvenin 50 liradan aşağı bulunmadığını biliyorum, farkındayım. Diğerleri gibi farkında olmakla kalmayarak projelerimizi geliştirdik ve bu konuda sizlere 8 bin lira burs yardımı, her ay 20 biniş ücretsiz ulaşım ve su faturalarınıza indirim yaparak destek olacağız. Elbette ki bu bütün dertlerinizi çözmeyecek ama sosyal belediyecilik anlayışı ile bu desteği her geçen yıl daha yukarı çekeceğiz. Gençlik konseyleri gerçekleştirerek laf değil planlar ortaya koyacağız. Bu şehri hep beraber yöneteceğiz. Sizler Samsun’da rahat bir eğitim alın diye elimizden ne geliyorsa fazlasını yapacağız” şeklinde cevap verdi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ZOR DURUMDA”
Şehirde faturalar ve kira fiyatları yüzünden özellikle öğrencilerin zor durumda kaldığını ve sosyal belediyecilik anlamında yıllardır hiçbir adım atılmadığını vurgulayan Başkan Adayı Tüfekci, ”Şehrimizde 50 binin üzerinde üniversite öğrencisi var. Bu nüfusun sosyalleşebilmesi, rahat bir öğrenim hayatı sürdürebilmesi için yapılan yardım var mı diye bakıyoruz ama göremiyoruz. Ancak artık herkesin anlaması gerekiyor ki, mesele yardım da değil, mesele planlama. Barınma lazım, öğrenciler için ulaşım planı lazım. Burs verilmeli. Başarılı öğrenciler teşvik edilmeli. Öğrencilerin kabusu haline gelen ring artık tarih olmalı. Dolmuşlar ve güzergahlar öğrenciler için uygun hale getirilmeli. 50 bin öğrenci için çıkıp bütün başlıkları kapsayan bir plan elinize geçti mi? Ben üniversite yıllarımda neler yaşadıysam şimdi de aynı, hatta daha kötü durumda her şey. Gençler geleceğimizdir diyen klişelerden sıkıldık artık. Gençler hem bugün, hem yarın, hem de geleceğimizdir ama onlara sorumluluk vermek gerekir” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ